Készült két íróasztal.
Két iker fiúnak. Waldorf iskolába járnak, ahol nagyobb ív papírokat és füzeteket használnak. E miatt az asztallapokat nagyobbra kellett méretezni a szokásosnál. De nem ez volt az egyetlen érdekessége a munkának.
Könnyedén szoktam azt mondani, hogy soha nem kerül ki két ugyanolyan darab a kezem alól. Az hiszem, amíg nem készítettem bölcsőket, majd meg nem terveztem az állítható magasságú gyerekszékeket, ez teljesen igaz volt.
A lényeg: két büszke iker fiúnak nem szabad teljesen egyforma asztalt készíteni.
Kőrisfából nagyon könnyű olyant találni, ami bár rajzolatos, nem kimondottan egyéni arcot mutat. Szerencsére sikerült olyan anyagot válogatnom az asztalokhoz, hogy láthatóan más lett a két felület karaktere. Az alábbi képen ez nem látható jól, de rákattintva bejön nagyobb méretben. Ott szépen megmutatkozik.
A kis fiókos konténerek oldala és az arca mindig is vibráló, grafikus képet mutat – felismerhetően egyéni az is.
Eddig tartott, amit az anyag tett lehetővé, és ezen túl jön az, amit a megmunkálás tesz hozzá a két darab egyediségéhez.
A poszt nyitó képén (fent) látható a legmarkánsabb különbség. A lábakat összekötő rúd csapjai emitt hengeresek, a másik darabnál szögletesek. Szilvafa ékek vannak mindkettőben.
Más a lábazat felső részén a kis merevítő hónalj-kötés illeszkedése is. Ezen túl eltér a fiókok elején a kivágás íve, és van még néhány apróság, ami említést sem érdemel. Vagy mert annyira jelentéktelen, vagy mert nincs róla kép, vagy azért, mert már én sem emlékszem rá:)
Jött visszajelzés (és örömömre) a bútorokról. Az asztalok együtt élnek a családdal, használják és szeretik őket, tisztelik az egyéniségüket.
Ez a szék (és még egy) került melléjük. A kép sajnos nem túl jó.
Innen lefelé már csak összevissza lövöldözés jön: képek az asztalokról egészében és részleteikben.